طراحی داخلی ویلا (Villa Interior Design) مانند بیرون آن بسیار بسیار حائز اهمیت است. لازم است بدانید که یکی دیگر از خدمات حرفه ای ارائه شده توسط آکادمی معماری نارسیس موسوی، طراحی، چیدمان و دکوراسیون داخلی فضاهای داخلی ویلا است. ما در گروه آتلیه معماری Narsis Mousavi، از خبره ترین و زبده ترین افراد در زمینه طراحی، بازسازی و اجرای پروژه های شما عزیزان استفاده می کنیم و شما را از 0 تا 100 پروژه تان همراهی خواهیم کرد.

در تصورات ما، ویلاها شامل فضاهای بسیار شیک، نسبتاً بزرگ، محیطی هایی با آرامش مثال زدنی و همچنین مجهز به امکانات زیاد هستند. ویلاها خانه های بزرگ، شخصی و زیبا با فضاهای مجزا به منظور انجام کارها و فعالیت های گوناگون اند.

برای کسب اطلاعات بیشتر خدمات طراحی در خصوص ویلا، بر روی طراحی ویلا کلیک کنید.

100درصد می دانید که ساخت ویلاها با زحمت های بسیار فراوان ساخته شده اند و جالب است بدانید که منعکس کننده علایق شخصی مالک آن هاست. پس لازم است در ساخت آن ها دقت ویژه ای کنید. اگر برای خود ویلایی قبلاً ساخته اید، بایستی برای چیدمان و دکوراسیون آن، برنامه ریزی و ایده پردازی منحصر به فرد و خاصی داشته باشید.

بایستی به این نکته مهم توجه کنید که دکوراسیون فضاهای داخلی ویلا همانند فضاهای داخلی آنان، بسیار حائز اهمیت اند. مهم این است که داخل ویلا چگونه چیدمان یا دکوراسیون را انجام می دهید و چگونه آن را به بهترین فضای ممکن برای خود و خانواده تان تبدیل می کنید.

طراحی داخلی ویلا جدا از دکوراسیون داخلی خانه های معمولی و آپارتمان هاست. فضای قابل توجه این محیط ها، خلاقیت در طراحی، ارتباط عناصر و همچنین امکانات بسیار زیاد، باعث پیدا شدن ایده های عالی در طراحی این محیط های دوست داشتنی شده است.

همیشه به این نکته مهم توجه کنید که چیدمان درست اسباب و اثاثیه یا لوازم منزل، نقش بسیار مهم و تعیین کننده ای در باز شدن فضای داخلی ویلاها دارد. اگر چیدمان یا دکوراسیون داخلی به درستی انجام نگیرد، هم از لحاظ باز شدن فضای داخلی و هم از لحاظ روحی برای افراد منزل بسیار تأثرات بدی دارد.

لازم است امور مربوط به طراحی، ساخت و اجرای دکوراسیون داخلی ویلای خود را به کارشناسان متخصص بسپارید. ما در آتلیه معماری نارسیس موسوی، بهترین مشاوره ها را در زمینه طراحی، ساخت و اجرای ویلای تان به شما عزیزان خواهیم داد.

دکور و طراحی مناسب، با انجام ترکیبی از رنگ ها به همراه تضادهای منحصر به فرد و بدون کاهش نیازهای عملکردی، چیزی است که ظاهر داخلی ویلاها را کاملاً متمایز و زیبا می کند.

ایده های متنوع در طراحی داخلی ویلا (Villa Interior Design)

در ادامه، برای شما عزیزان چند ایده عالی در خصوص Villa Interior Design بیان خواهیم کرد که از شما دعوت می کنم با ما همراه باشید و از این ایده ها حتماً استفاده کنید.

طراحی به روش یکنواختی (Uniformity of Design)

طراحی داخلی ویلا به روش Uniformity of Design

دکوراسیون داخلی ویلا به روش Uniformity of Design

یک ویلا می تواند به دلایلی از قبیل بوم بزرگ وسوسه انگیز به منظور بازی با کنتراست رنگ و همچنین استفاده از تضادهای رنگی مختلف، منکوب کننده باشد. درست است که این کار تأثیرگذار است، ولی باید از قبل یک برنامه مشخصی برای اجرای آن داشته باشید.

سبک طراحی جایگزین دیگر که می توان از آن برای فضای داخلی ویلاها بهره برد، روش یکنواختی در طراحی (Uniformity Of Design) است. از یک پالت خنثی یا مرسوم مانند پاستلی، خاکستری، بژ استفاده کرده و حتماً این رنگ ها را با یک رنگ تیره تر مقاسیه کنید. سعی کنید این نوع طراحی را در همه المان های داخل ویلا از ست مبلمان و صندلی گرفته تا کاغذ دیواری و دیگر اسباب و اثاثیه استفاده کنید.

اگر رنگ های استفاده در طراحی بیش از حد یکنواخت بود، با کوسن های رنگارنگ یا یک لوستر مشخص، کنتراست رنگی اضافه کنید.

حتماً در مورد روش طراحی خانه به سبک Uniformity Of Design کار کرده و ببینید که تغییرات ظاهری آن چطور به نظر می رسد.

برای کسب اطلاعات بیشتر خدمات طراحی، بر روی طراحی دکوراسیون داخلی کلیک کنید.

دکوراسیون به روش تجمل نسبی (Subdued Grandeur)

طراحی داخلی ویلا به روش (Subdued Grandeur)

طراحی ویلا به روش (Subdued Grandeur)

ویلاها جزو بهترین مکان ها برای گذراندن اوقات فراغت، حس آرامش و خوش گذرانی هستند. 100درصد بسیاری از شما زمانیکه به شمال سفر می کنید، حتماً این حس را مانند من داشتید. فضای ویلاها آنقدری بزرگ است که بتوان چیدمان را به درستی انجام داد. نکته مهم این است که عناصری داشته باشید که به خوبی کنار هم قرار گرفته و بهم بیایند، نه اینکه صرفاً زیاده روی کردن در بزرگ جلوه دادن فضای داخلی باشد. سقف‌های کاذب با نور مناسب، لابی، سالن های پانل‌شده با روکش‌های طلایی کم رنگ، کفپوش و دیوارهای چوبی و لوسترها نیز عناصر طراحی ای هستند که به خوبی کنار هم می‌نشینند که نه خیلی سنگین وزن و نه خیلی سبک وزن هستند. آنچه در استفاده مجدد از فضا و استفاده از عنصار یا المان ها اهمیت دارد، یکنواختی در طراحی است.

طراحی داخلی ویلا به روش سنتی Touch of Old World Charm

طراحی داخلی ویلا به روش سنتی Touch of Old World Charm

طراحی داخلی ویلا به روش سنتی Touch of Old World Charm

خانه ها و ویلاها مکانی برای استراحت است و افراد عمر و زمان خود را در آن می گذرانند. صمیمت و مهربانی کنار افراد خانواده واقعاً لذت بخش است. حتماً می دانید که حس زیبا یادآوری دنیای قدیم و ایجاد فضای سنتی (قدیمی) به شما عزیزان کمک می کند که یادآور خاطرات گذشته خود و تاریخ کشورتان باشید و به شما و اعضای خانواده حس خوبی می دهد.

در شیوه طراحی داخلی به روش سنتی، خانه خود را با مبلمان قدیمی، فرش های طرح دار و لوسترهای حرفه ای و ویلای خود را با نقاشی های قدیمی تزئین کنید. فقط یک لحظه فرض کنید که در چنین فضای سنتی و قدیمی ای زندگی کنید. چه حسی خواهید داشت؟!

ویلاهایی که به سبک قدیمی یا سنتی طراحی می شوند، میزاث شما به حساب می آیند.

چیدمان به روش داشتن فضا برای هرچیزی Space for Everything

space-for-everything-in-villa-narsismousavi

space for everything in villa narsismousavi

بذار همه چیز در مکان مناسب قرار بگیرد. البته باز هم باید به این نکته توجه کنید که زیاده روی نکنید که باعث به هم ریختگی فضا شود. مثلاً چند نوع مبلمان و صندلی در فضای نشیمن و اتاق ها دارید و می خواهید یکی از انواع آن ها را برای باز شدن فضا جمع کنید. نباید یکدفعه فضا خالی کنید تا ظاهر اتاق خواب یا نشیمن به هم بخورد.

حتماً برای لوازم و وسایل ضروری مانند: فرش، وسایل کلکسیونی سفرهایتان، وسایل کودک و … فضا را باز کنید.

در آشپزخانه، قفسه های باز و بسته و فضایی برای یخچال و سایر وسایل باز می کنیم. در حمام و سرویس بهداشتی، فضایی را برای حوله و لوازم آرایش باز کنید. باید برای همه چیز فضای کافی وجود داشته باشد تا بعداً دچار مشکل قرارگیری وسایل و تجهیزات موردنیازمان نشویم.

طراحی داخلی ویلا به روش Quiet Calming Niches

طراحی به سبک Quiet Calming Niches

طراحی به سبک Quiet Calming Niches

آرامش، مدیتیشن و استراحت از ویژگی های بارز محیط های ویلایی اند. اما باید طراحی طوری باشد تا فضا را طبیعی تر و آرام تر کند. به عنوان مثال، در بسیاری از ویلاها دیده شده است که در اتاق نشیمن، بدنه های آبی احاطه شده با شاخ و برگ طبیعی به همراه فضای سقفی به منظور عبور نور ساخته شده و می توان وسعت بالکن ها را گسترده تر کرد و با گیاهان، گلدان ها و صفحات سنگ طبیعی پر کنید. شما عزیزان برای داشتن یک شب آرام به همراه گیتار خود، می تواند نشیمن مخصوص ایجاد کنید.

دکوراسیون داخلی ویلا به روش Plan Family Entertainment

دکوراسیون داخلی ویلا به روش Plan Family Entertainment

دکوراسیون داخلی ویلا به روش Plan Family Entertainment

شما عزیزان می توانید فضای ویلای خود را متناسب با سلیقه خود برای فعالیت های مختلف و حتی متناسب با فعالیت های اعضای خانواده تان چیدمان و طراحی کنید. به علاوه شما می توانید یکی از اتاق ها را مخصوص تفریح خود و اعضای خانواده تان دکوراسیون کنید. همچنین برای ویلاها امکان ایجاد اتاق های سرگرمی بزرگ و عایق صدا را فراهم کرده که می توانند به عنوان اتاق های اداری با فضاهای کنفرانس کوچک تبدیل شوند.

دکوراسیون داخلی ویلا به روش Outside Sit Outs

دکوراسیون داخلی ویلا به روش Outside Sit Outs

دکوراسیون داخلی ویلا به روش Outside Sit Outs

فضاهای بیرونی را به راحتی می توانید برای نشستن خود و اعضای خانواده تان طراحی کنید. هیچ چیزی به اندازه نشستن در فضای بیرونی (بالکن)، لذت بخش نیست. شما می توانید بدون هیچ استرسی فکر کنید و مسائل روزمره خود را بررسی کنید. برخلاف آپارتمان‌های با بالکن‌های کوچک‌، می‌توان با ویلاها، فضاهای بیرونی بزرگ و بالکن‌هایی با مبلمان، دیگر عناصر دکور ایجاد کرد.  همچنین بالکن ها می توانند به عنوان فضاهای سرگرمی یا برای جشن گرفتن با دوستان و خانواده تبدیل شوند.

چیدمان داخلی ویلا به سبک Family Rooms

چیدمان داخلی به سبک Family Room

چیدمان داخلی به سبک Family Room

فضاهای غذاخوری حرفه ای و اتاق‌های خانوادگی، مکان هایی هستند که همه در آن جمع می شوند. طراحی این محیط ها باید هوشمندانه و خیلی خرفه ای انجام گیرد. مخصوصاً زمانیکه افراد در روز مشغول کارهای خود هستن و قرار است همه دورهم برای صرف غذا جمع شوند. فضای ناهار خوری و آشپزخانه را می توان به گونه ای طراحی کرد که حرکت کردن افراد به سهولت انجام گیرد.

دکوراسیون ویلا برای Large Bathrooms

دکوراسیون ویلا برای Large Bathrooms

دکوراسیون ویلا برای Large Bathrooms

حمام و سرویس بهداشتی در ویلاها جزو بخش های بسیار بسیار مهم محسوب می گردند و بایستی طراحی و چیدمان این بخش به درستی انجام بگیرد. یکی از هنرهای یک طراح دکوراسیون این است که حمام و سرویس های بهداشتی را به نحوی طراحی کند که از لحاظ ظاهری و چیدمان کلیه تجهیزات، مشکلی وجود نداشته باشد و رفت . آمد به سهولت انجام گیرد.

نکته مهم این است:

اگر بهترین طراح دکوراسیون، گران ترین و زیباترین طرح ها را برای شما به اجرا دربیاوردند ولی تهویه ی مناسب نداشته باشید، نتیجه ای که میگیرید فاجعه بار است و به هیچ عنوان سودی ندارد. پس ایجاد تهویه مناسب بسیار حائز اهمیت است.

جایگاه قرارگیری مخصوص حوله و لوازم بهداشتی، بالای انباری سرویس روشویی، وان و جایگاه قرارگیری دوش حمام  همگی باید در جای درست قرار بگیرند. ایجاد فضای رفت و آمد مناسب، یکی از اصلی کارهای یک مهندس معمار و طراح است. شما عزیزان می توانید از رنگ های خنثی برای سرویس بهداشتی و حمام استفاده کنید.

مشاوره تخصصی و حرفه ای خدمات طراحی داخلی ویلا

برای دریافت مشاوره رایگان درباره طراحی داخلی ویلا با کارشناسان آتلیه معماری نارسیس موسوی تماس حاصل فرمایید.

 

4/5 - (1 امتیاز)