دکوراسیون و طراحی داخلی دفتر کار کوچک یکی از خدماتی است که توسط شرکت طراحی دکوراسیون داخلی نارسیس موسوی ارائه می گردد. در این نوشته قصد داریم درباره ایده های دکوراسیون و چیدمان دفترهای کاری کوچک مواردی را برای شما عزیزان بیان و توضیحات کاملی را ارائه دهیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خدمات طراحی نارسیس موسوی، بر روی طراحی دکوراسیون داخلی کلیک کنید.

همانطور که بسیاری از شرکت ها و سازمان ها بر اساس سیاست ها و قوانین کاریشان، از راه دور کارها را به پیش می برند، فضاها و محیط های اداری هم از لحاظ محیطی به تدریج در حال کوچک شدن هستند. اگر به ادارات و شرکت های کوچک سر زده باشید، حتماً ملاحظه کردید که هریک از آن ها، از سبک خاصی به منظور چیدمان و دکوراسیون داخلی استفاده کرده اند.

بر خلاف دفاتر و ادارات کاری سنتی که از چیدمان و دکوراسیون قدیمی، حوصله سربر و خسته کننده برای محیط خود استفاده می کنند. بسیاری از ادارات و شرکت ها وجود دارند که از چیدمان حرفه ای، هیجان انگیز و پیشرفته برای زیباسازی محیط خود استفاده می کنند که باعث می شود که هم خود مدیران و هم کارمندان از کار کردن در این گونه مکان ها، احساس بسیار خوب و لذت بخشی داشته باشند.

انواع روش های طراحی دکوراسیون داخلی دفتر کار کوچک

در ادامه این نوشته، 10 ایده طراحی دکوراسیون داخلی دفتر کار کوچک را برایتان ارائه کردیم که ممکن است بسیاری از شما عزیزان را که از روش های سنتی برای چیدمان محیط خود استفاده می کنید، تحت تأثیر قرار دهد.

پس با ما همراه باشید تا شما را با این 10 ایده تأثیرگذار آشنا کنیم.

1. چیدمان طراحی دفتر کار به سبک مدرن (Modern Office Design Layout)

اگر فضای محیط کاری شما محدود است، از شیوه چیدمان و طراحی مستطیلی شکل می توانید در محیط خود استفاده کنید. این نوع دکوراسیون به سبک مدرن مشهور است. این روش برای طراحی و چیدمان محیط کاری خودتان واقعاً عالی است! برای ایجاد چیدمان اداری کوچک، می توانید گوشه ای از اتاق شروع کنید. مبلمان و صندلی های اضافی را به گوشه ها یا کنج ها انتقال داده تا بتوانید از حداکثر فضا به راحتی استفاده کنید. حتماً از Island Table و صندلی های چرخان برای چیدمان محیط کاری خود استفاده کنید. تمام سیم کشی ها را پنهان و یک نقاشی زیبا و فوق العاده بر روی دیوار نصب کنید. حتماً همه چیز را در سرجای خودش قرار دهید تا موردی گم نشود.

2. چیدمان طراحی دفتر به سبک مینیمالیست (Minimalistic Small Office Design)

استفاده از سبک مینیمالیست (Minimalistic)، یکی از روش های فوق العاده دیگر در طراحی دفاتر و ارادات کار است که بسیاری از این نوع سبک در طراحی استفاده می کنند. برخی فکر می کنند که برای اجرای این سبک از دکوراسیون، بایستی دیوارها را تخریب یا از بین ببرید تا فضای موردنظر برای اجرای این سبک فراهم گردد. در حالیکه چنین نیست.

در عوض می توانید از فضای بلااستفاده راهروها و اتاق ها و همچنین از چندین قفسه ها استفاده کنید. قفسه ها را بر روی دیوارها نصب و وسایل موردنیازتان را در آنجا بچینید. حتی می توانید از چند چراغ، قطعات نمایشگر و یک صندلی نرم و کوچک استفاده کنید که مسیر رفت و آمد را دچار مشکل نکند.

3. چیدمان طراحی دفتر مطابق مد روز و ظریف (Elegant Small Office Space Design Idea)

از این نوع سبک و چیدمان می توانید هم برای دفاتر خانگی و هم برای کسانی که استارت آپ هستند، بدون هیچ گونه مشکلی استفاده کنید. ایده بدین صورت است که صندلی کاری را طوری قرار دهید که پنجره و نمای بیرونی دقیقاً پشت شما قرار بگیرد تا نور خورشید به راحتی فضای اتاق را روشن و از نور خورشید به قدر کافی استفاده کنید. ابعاد میز اصلی را طوری در نظر بگیرید که فضای کافی برای محیط خود داشته باشید. همچنین از قفسه های زیادی استفاده کنید تا همه چیز را در یک مکان مشخص مرتب و منظم کنید.

4. چیدمان دفتر کوچک با میزهای اشتراکی (Small Office Setup With Shared Desks)

اگر تعداد نفرات کمی در مجموعه دارید، می توانید هم از فضا به درستی استفاده کنید و هم با همکارانتان ارتباط بسیار نزدیک و صمیمی ای داشته باشید. در این نوع سبک، با حذف اتاقک‌ های Claustrophobic و جایگزین کردن آن ها deviderها (جداکننده ها)، مطمئن شوید که افراد بدون تجاوز به حریم خصوصی، در کنار یکدیگر کار کنند. همچنین می توانید از میز قهوه کوچک و یک مبل راحتی به منظور رفع خستگی و صمیمیت بیشتر با افراد دیگر استفاده کنید.

5. طراحی داخلی دفتر کار کوچک به روش Coworking یا (Co-Working Small Office Design)

این سبک از معماری داخلی برای افرادی که محیط های کاری غیررسمی را بیشتر می پسندند، کاربرد دارد. اگر نیاز دارید که تعامل کارمندان شما با یکدیگر بیشتر باشد، این سبک و سیاق می تواند موثر باشد. شما به یک مبل دسته دار در گوشه محیط، یک میز جمع و جور و یک میز مخصوص بحث و گفتگو برای طوفان فکری جدی استفاده کنید. بهتر است دیوارها رنگ سفید داشته باشند و کمی دکوراسیون یا چیدمان داخلی رنگارنگ به آن اضافه کنید تا فضایی پر جنب و جوش و جذاب داشته باشید.

6. استفاده ایده خلاقانه طراحی دفتر برای فضاهای کوچک (Creative Office Design Idea for Small Spaces)

استفاده از خلاقیت و ایده های جدید، می تواند حالت قدیمی و سنتی را کاملاً حذف کند. بررسی کنید که چه مواردی باعث می شود که محیط شما خسته کننده باشد. در مورد آن فکر کنید. رنگ‌های روشن مانند آبی، سبز و زرد می توانند تأثیر فوق العاده ای در جذابیت و زیبایی محیط داشته باشند. برای صرفه جویی در فضا، حتماً از میزها، صندلی ها و مبل های کوچک استفاده کنید. برای ظاهر سفارشی تر، از رنگ متفاوت و جذاب برای فرش یا موکت خود استفاده کنید.

7. نوسازی دفاتر کوچک (Renovation Idea for Small Office)

با توجه به اینکه در بسیاری از شرکت ها و ادارات اکثر کارمندان از راه دور کار می کنند، منطقی است که محیط کاری شما متراژ مناسبی داشته باشد. یکی از راه ها، دور هم جمع کردن کارمندان، انتخاب یک سالن باز بزرگ و تبدیل آن به یک دفتر مینی است. به منظور پیاده سازی این ایده، می توانید دیوارهای بتنی را تخریب و آنها را با شیشه به منظور صرفه جویی در مصرف انرژی، جایگزین کنید. انتخاب یک میز با ابعاد مناسب به همراه کشو و صندلی برای هر نفر عالی خواهد بود! همچنین می توانید از چند لامپ به سبک قدیمی استفاده کنید تا در هنگام غروب خورشید محیط را روشن کند!

8. ایده طراحی داخلی دفتر کوچک روستایی (Rustic Small Office Interior Design Idea)

دوست دارید محیط های اطرافتان پر از چوب باشد و محیط های دهکده ای یا روستایی را در محیط کار خود ادغام کنید؟ بسیاری از عزیزان دوست دارند از ایده طبیعت، دهکده و روستا برای چیدمان و دکوراسیون محیط خود استفاده کنند. بدین منظور می توانید کشوهای براق خود را با پانل ها و قفسه های چوبی با ظاهر درشت جایگزین کنید. به لوازم قدیمی و عتیقه مانند میزهای زنگ زده، سطل های نگهداری قدیمی، لامپ ها و قاب های قدیمی حتماً اهمیت دهید. این گونه فضاها روحیه خیلی خوبی به افرادی که در مجموعه کار می کنند، می دهد.

9. ایده چیدمان دفتر کاری رنگارنگ در خانه (Colorful Small Office Setup at Home)

اگر یکی از اتاق های خود را به عنوان محل کار خود در نظر گرفته اید، می توانید از دکوراسیون و طراحی فوق العاده و رنگارنگ بدین منظور استفاده کنید. این سبک  و سیاق از طراحی برای اشخاصی که محل کار خود را می خواهند متناسب با سلیقه خود طراحی کنند، مناسب است. در این سبک هم می توانید از رنگ صورتی و هم از رنگ های قالبی استفاده کنید. شما می توانید از تعداد زیادی پوستر رنگارنگ، نقل قول های الهام بخش و مواردی که مورد علاقه شما است، استفاده کنید.

10. ایده چیدمان دفتر کاری با استفاده از رنگ ها سیاه و سفید (Black and White Small Office Space Design)

این سبک از چیدمان و طراحی اداری چشمگیر، برای فضاهای کوچک می تواند شما را به نشستن در اتاق برای لذت بردن از زیبایی آن وادار کند. از کاغذ دیواری های تا کابینت ها و کلیه لوازم داخلی مشکی یکدست، می تواند فضایی حرفه ای و کاملا زیبا را برای شما فراهم کند. همچنین اضافه کردن رنگ صورتی می تواند شما را طلسم کند!

نتیجه گیری

دراین مقاله به بررسی کامل طراحی داخلی دفتر کار کوچک پرداختیم و اطلاعات کاملی را به شما عزیزان ارائه کردیم. اگر ایده، نظر و پرسشی دارید، در بخش نطرات همین پست به ما اعلام کنید.

 

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟