چرا به طراحی نما نیاز داریم؟

طراحی نما، امری تخصصی و نیازمند صرف زمان و بهره گیری از دانش روز است که در نهایت ما را نیازمند به نظر طراحان و مشاوران نما می کند.

در گذر از هر محل، خیابان و کوچه به اولین چیزی که نگاهمان می افتاد، نمای ساختمان ها و آپارتمان هایی است که در کنار هم قرار گرفته اند. ولی آن چیز که توجه هر بیننده را به خود جلب می کند، ساختمانی است که دارای زیبایی بصری ،طراحی اصولی و کارامد است.

زیبایی نمای هر بنا در ارزش مادی آن نیز تاثیر گذار است و در میزان فروش واحد های آن ساختمان بی تاثیر نیست.

چرا شرکت معماری نارسیس موسوی؟

اگر سری به کوچه و خیابان های اطراف خود بزنید خواهید فهمید که طراحی نما کاری پیچیده است و کسی را نیاز دارد تا تجربه ی کافی در این امر داشته باشد. در گروه معماری نارسیس موسوی با در نظر گرفتن قوانین طراحی نما و سلیقه ی کارفرمایان، طراحان و مهندسین ما بهترین طرح ممکن را برای نمای ساختمان شما عزیزان ارائه می دهند.

اگر به دنبال کسب اطلاعات کافی برای یک نمای خوب هستید، در ادامه ی این مطلب همراه ما باشید.

نکات مهم در طراحی نمای ساختمان

در امر طراحی نما چندین نکته حائز اهمیت است  که به بررسی آن ها می پردازیم:

کاربری ساختمان

کاربری ساختمان، اهمیت ویژه ای در طراحی نما دارد و به طور کلی یکی از مهم ترین بخش ها برای طرح کلی نما است. کاربری های مختلف اعم از مسکونی، اداری، تجاری، ویلا و .. .شامل اصول طراحی متفاوتی برای نما هستند . پس توجه به نوع کاربری نما در نتیجه ی اصلی طراحی نما تاثیرگذار است.

تعداد طبقات ساختمان

تعداد طبقات یک بنا در روند طراحی نمای آن نقش ویژه ای دارد. زیرا طراحی ساختمان 10 طبقه مشخصاً با طراحی نمای یک ساختمان سه طبقه تفاوتی اساسی در طرح و دیتیل های آن دارد.

بافت شهری منطقه

بافت منطقه، نقش تایین کننده ای در نمای یک بنا دارد. زیرا نمای طراحی شده برای هرساختمان باید با بفت تاریخی و فرهنگی آن منطقه سازگار باشد.

برای مثال در بافت تاریخی یک منطقه ی قدیمی که تمامی خانه های ان دارای هویت و اصالت هستند و نمادی برای آن منطقه است، طراحی یک نمای مدرن، سرد، خشن و امروزی نه تنها زیبایی بصری ندارد، بلکه در آن منطقه بدنام هم می شود. در نهایت نمای طراحی شده باید با توجه به موقعیت همسایگی ها و بافت فرهنگی محل صورت گیرد.

اقلیم (شرایط آب و هوایی منطقه)

از دیگر بخش های مهم در طراحی نما توجه به تمامی موارد اقلیم آن منطقه است. به عبارتی اقلیم در طراحی نما دخیل است و اهمیت آن وقتی مشخص می گردد که یک ساختمان به مرور زمان در اثر شرایط جوی و اقلیمی منطقه دچار فرسایش نشود و زیبایی بصری خود را از دست ندهد.

اهمیت سازه

در طراحی نما باید وزن نمای طراحی شده را طوری محاسبه کرد تا سازه ی بنا قابلیت و ظرفیت تحمل آن را داشته باشد. وزن مصالح استفاده شده در یک بنا هم به شیوه ی استفاده از آن ها و ترکیب قرار گیری آن ها کنار یکدیگر به دست می آید.

مواد و مصالح

استفاده از متریال های مناسب سبک انتخابی نما به چندین عامل بستگی دارد. که مهم ترین آن ها کیفیت ساخت،کیفیت نصب و در نهایت سلیقه ی کارفرمایان و داشتن تناسب در ترکیب و ایجاد هارمونی در بین مصالح میباشد.

تمامی موارد گفته شده در به وجود آمدن یک طرح ایده ال و مناسب برای نمای یک بنا حائز اهمیت هستند و در شرکت معماری نارسیس موسوی با توجه به تمامی این نکات و بررسی دقیق تک تک آن ها توسط طراحان ما،بهترین نتیجه برای طرح هر نما یک خواست و بودجه ی کارفرمایان حاصل میشود.

به منظور دریافت مشاوره رایگان و تخصصی در خصوص طراحی نما ساختمان، ویلا و آپارتمان خود با کارشناسان گروه معماری نارسیس موسوی تماس حاصل فرمایید.

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟